Sylwia Błach VamppiV

Sylwia Błach – rocznik 1991. Pisarka, dziennikarka, programistka.
Pisarka groza, thriller, horror. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. W 2015 roku wydała zbiór opowiadań „Trzy lata strachu”. W 2017. roku wydała powieść „Syndrom Riddocha. Tom pierwszy. Lepszego świata nie będzie” oraz leksykon fantastycznych stworzeń dla dzieci „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. W 2024 roku ukazało się wznowienie książki „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” oraz jej thriller psychologiczny „Pokój krwi”. Autorka licznych opowiadań tłumaczonych na język czeski.
Z wykształcenia programistka. Udziela się w wydarzeniach technologicznych i pisze o technologii na swojej stronie. Dziennikarka technologiczna współpracująca z portalem „Homodigital” oraz magazynami „Moda w Polsce”, „Integracja”. Prowadzi szkolenia z WordPressa, technologii, front-endu, mediów społecznościowych oraz motywacyjne i rozwojowe. Występowała m. in. na wydarzeniach Girls.js, Programuj dziewczyno!, Noc Naukowców, prowadziła szkolenia dla kobiet chcących się przebranżowić z Future Collars.
W technologiach interesuje ją najbardziej miejsce styku człowieka i technologii. Uwielbia rozwiązywać problemy i przekładać zawiłe tematy na prosty język. Szczególnie interesują ją tematy związane z grami komputerowymi, cyfrową dostępnością, sztuczną inteligencją i mediami społecznościowymi.
Wybrana jedną z ambasadorek DigitalEU Komisji Europejskiej, jedna z 22 kobiet, które warto śledzić w 2022 roku według magazynu Forbes i 1 ze 100 najbardziej inspirujących osób z niepełnosprawnością w Polsce wg magazynu Integracja.
Prowadzi profil na Instagramie poświęcony literaturze, technologiom, podróżom i życiu na wózku inwalidzkim.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału (w ramach kategorii tematycznych) lub filmu (w ramach BEST SHORT VIDEO):

188

536

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *