science_mission

Projekt science_mission to konto na Instagramie, strona internetowa, konto na Tik-Toku, publikacje popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych, prowadzenie wykładów popularnonaukowych czy pokazów na festiwalach nauki czy przedszkolach i w szkołach.
Zaprzyjaźniamy z wiedzą z nauk ścisłych i pokazujemy, że przydaje się ona w codziennym życiu. Opowiadamy o historii nauki, o naukowcach, a zwłaszcza naukowczyniach i ich osiągnięciach. Angażujemy społeczność przez udział obserwatorów w cotygodniowych testach #qp czyli quizach piątkowych.
Projekt science_mission to sposób na popularyzację nauk ścisłych w mediach społecznościowych zaproponowany przez dwie naukowczynie: dr hab. inż. Kasię Siuzdak i dr hab. Kasię Grochowską.
Na co dzień pracujemy w jednostce naukowej, gdzie zajmujemy się nanomateriałami do urządzeń do konwersji, magazynowania energii i sensorów, prowadzimy wiele projektów naukowych i własne zespoły. Jednak oprócz tej codziennej poważnej nauki, znajdujemy czas by w przystępny sposób podzielić się swoją wiedzą.
Za swoją działalność dostałyśmy nagrodę w kategorii blog lub strona internetowa POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki 2023 oraz wyróżnienie w kategorii Media w konkursie Popularyzator Nauki PAP Nauka w Polsce w 2023.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału (w ramach kategorii tematycznych) lub filmu (w ramach BEST SHORT VIDEO):

647

523

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *