Mestosław

Damian “Mestosław” Sobczyk jest twórcą internetowym, edukatorem i aktywistą racjonalnej polityki narkotykowej. W swojej działalności skupia się na edukowaniu na temat substancji psychoaktywnych oraz na redukowaniu szkód wynikających z ich używania i na przeciwdziałaniu uzależnieniom.

Tworzy dwa kanały na YouTube: “Mestosław” i “Wiem co ćpiem”, które subskrybuje łącznie 326 000 osób. Najpopularniejszą serią na jego kanale są rozmowy z osobami, które zdecydowały się na roczną terapię z leczenia uzależnienia w Monarze. W ten sposób daje głos osobom, których świadectwo może zmotywować inne osoby do szukania pomocy.

Od wielu lat aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, które zajmują się tym tematem (Polska Sieć Polityki Narkotykowej i Społeczna Inicjatywa Narkopolityki). Jest współzałożycielem i członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, którego jednym z celów jest wspieranie badań nad psychodelikami i zapewnienie dostępu polskim pacjentom do medycznych psychodelików, które mogą być pomocne w problemach zdrowia psychicznego, jak PTSD, depresja. Działa również w Sejmie, gdzie jest ekspertem społecznym w Parlamentarnym Zespole ds Legalizacji Marihuany.

Nakładem wydawnictwa Altenberg ukazała się książka “Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym”, którą stworzył razem z Bartkiem Przybyszewskim. Jest to pierwsza progresywna publikacja polskich autorów w temacie substancji psychoaktywnych. Książka odniosła duży sukces (9 700 sprzedanych egzemplarzy).

Od wielu lat aktywnie wykorzystuje swoje social media do walki o prawa osób wykluczonych społecznie, mniejszości czy kobiet. W zeszłym roku dokonał głośnego coming outu. Obecnie jest szczęśliwym mężem i ojczymem, który dzieli się w swoich social mediach (szczególnie na Instagramie) codziennością życia tęczowej rodziny wychowującej dziecko, zabiegając tym samym o pełnie praw dla osób LGBT+ w Polsce.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału (w ramach kategorii tematycznych) lub filmu (w ramach BEST SHORT VIDEO):

1530

344

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *