@marikodesignpl

Marika Kołonowicz - tworzy markę MariKoDESIGN.pl której projekty zaistniały w LA. W Pracowni powstają oversize kardigany i swetry robione na szydełku i drutach. Artystka promuje modę cyrkularną. Wykorzystując materiały z recyklingu tworząc projekty swetrów, nietuzinkowych szali, czapek etc.

Tworzy także kolczyki ręcznie robione, które noszą znane osobistości z PL i w Stanach Zjednoczonych, m.in. Katarzyna Dorosz autorka książek, Eva Blaisdel, znana także jako Lady Rocket Space, jedne z kolczyków brandu MariKoDESIGN.pl wystąpiły gościnnie w teledysku Mery Spolsky (outfit) do piosenki "Nie mam czasu na seks". Natomiast w październiku 2023r. przy współpracy z Frimą SpaceForest, kolczyki autorstwa MariKi poleciały rakietą suborbitalną PERUN o ładowności do 50 kg.

Podzespołem Pracowni jest Projekt Art_Manialineas, miejsce, w którym powstają lineartowe prace, często malowane jedną linią, a innym razem kilkoma pociągnięciami pędzla na płótnie, piasku, zdjęciach. Linie i kształty tworzą wyjątkowe faceline'y. Na koncie artystycznym widnieje kilka wystaw m.in. ekspozycja grafik w lęborskiej kawiarni "Chocolate" (2015), w Królewskiej Fabryce Karabinów w Gdańsku (2017), w "Domu Kultury" Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo w Rumi (2019), wystawa Internetowa (2019), wystawa prac perfomance na terenie Stoczni Cesarskiej (2022), udział w wystawie zbiorowej „El Largo Camino Del Papel” w Limie/Peru (2023), gościnny udział w wernisażu Stowarzyszeniu TAK w Lęborku pn. "Wiosenny Salon Wystawowy".

Art_Manialineas - to również publikacje m.in. Zbiór Ekspresji i Twórczości (2022), Kalendarz (2022), "Międzypokoleniowe przestrzenie w naszym życiu" M.Grochowskiej (2023r.), Trenbook (23'/24').
W 2021r. Artystka otrzymała tytuł i certyfikat za mistrzostwo w swej dziedzinie przyznawane przez organizacje rękodzielnicze z Polski, Czech i Łotwy. W 2022r. uzyskałam tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza w dziedzinie sztuk plastycznych oraz rękodzieła i sztuki użytkowej.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału (w ramach kategorii tematycznych) lub filmu (w ramach BEST SHORT VIDEO):

32

229

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *