Olivia Drost

Olivia Drost – spotlightagency.pl

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i studiów magisterskich na London School of Economics and Political Science. W ramach stypendium Ministerstwa Nauki i Kultury Indonezji studiowała język indonezyjski na dżakarckiej politechnice. Otrzymała wyróżnienie President’s Education Awards Program za osiągnięcia naukowe od prezydenta USA Baracka Obamy (2012). Laureatka nagrody głównej w konkursie TVN i Grupy Polska Press na reportaż im. Macieja Szumowskiego (2015) oraz wyróżnienia w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy reportaż w kategorii dziennikarstwo społeczne (2016). Współpracowała z Onetem, indonezyjskim CNN, Wprost.pl, “Gazetą Wyborczą” i National Geographic Poland. Od 2 lat mentorka zagranicznych start-upów w Startup Hub Poland i MIT Enterprise Forum CEE.

Ekspertka w zakresie digital marketingu i strategii komunikacji. Od stycznia 2019 roku pełni stanowisko partnerki zarządzającej w Spotlight Agency, a od marca 2020 roku prowadzi własną butikową agencję PR-ową oLIVE media.

Odwiedziła 24 państwa na 4 kontynentach. Zakochana w Azji Południowo-Wschodniej, a szczególnie w Indonezji, gdzie mieszkała przez rok.