Alex Jaskółowska

Alex Jaskółowska

http://www.travelandkeepfit.com

Urodziła się w Polsce, ale od 13 lat jest w nieustającej podróży dookoła świata. Z wykształcenia psycholog społeczny.
Przez ostatnie lata miała szansę żyć, studiować i pracować naukowo m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, Włoszech i Hiszpanii, odwiedzając w tym czasie 6 kontynentów i blisko 100 krajów.
Od 2016 roku prowadzi międzynarodowy blog o podróżach i aktywnym stylu życia: Travel and Keep Fit (www.travelandkeepfit.com). Jest też autorką książki Ameryka Południowa – śladami cudów natury o kilkumiesięcznej wyprawie do Ameryki Południowej. Przez 18 lat tańczyła zawodowo – od polskich tańców ludowych po latynoamerykańskie.
Bycie w ciągłej drodze, studiowanie czy praca za granicą nie zmieniły tego, że od lat jest aktywna sportowo w każdym miejscu na ziemi.
Jej podróże pełne są sportowych wyzwań, próbowania nowych aktywności w różnych częściach świata i odkrywania najpiękniejszych przyrodniczych miejsc. Jeździ na motocyklu po Nepalu, prowadzi zajęcia fitness na Malediwach, wspina się na lodowiec w Argentynie i skacze ze spadochronem w Meksyku.
Na swoim blogu pokazuje, że w życiu nie musimy z niczego rezygnować, a podróżowanie nie jest przeszkodą w realizacji innych pasji. Że nie trzeba rzucać wszystkiego i podróżami uciekać od życia, tylko można znaleźć sposób, by były one częścią codzienności.
Udowadnia, że można żyć pełną piersią, holistycznie i że wszystko w życiu jest do zrealizowania, choć czasem niektóre rzeczy zajmują po prostu więcej czasu i pracy.