Z pamiętnika policjantki

Każdy z nas chce być bezpieczny. Każdy chce też, aby jego najbliżsi byli bezpieczni. Bezpieczeństwo obejmuje każdy aspekt naszego życia i od tego, czy jesteśmy świadomi zagrożeń i tego, jak im skutecznie przeciwdziałać, zależy nasze „być albo nie być”. Jako policjantka z 19-letnim stażem zawodowym każdego dnia edukuję z zakresu prostych, ale zarazem skutecznych zachowań, które uchronią nas przed niebezpieczeństwem. Poza pracą zawodową i edukacją w internecie angażuję się w ważne społecznie kampanie edukacyjne i profilaktyczne. W ostatnim czasie szczególnie bliskie mojemu sercu są zagrożenia w cyberświecie i w tym zakresie prężenie działam jako członkini w Radzie Doradczej Rodziców NASK, gdzie edukuje rodziców z zakresu cyberbezpieczeństwa ich dzieci. Dodatkowo wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji dbam o cyberbezpieczeństwo Polaków, a w szczególności seniorów.
Od kilku lat jestem także ambasadorką kampanii #DotykamWygrywam, która przypomina kobietom o samobadaniu piersi i promuje profilaktykę raka piersi.
Jako kobieta i policjantka nie jestem obojętna na krzywdę innych i w kampanii #StopPrzemocy wspólnie z dziennikarką Moniką Olejnik uwrażliwiam na to, jak przeciwdziałać przemocy. Pomagam i będę pomagać wszystkim, którzy doznali przemocy psychicznej i fizycznej.
Nasze bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich. Dlatego jeżeli to czytasz, to Ty także bądź dumnym ambasadorem lub ambasadorką bezpieczeństwa i dziel się z najbliższymi swoją wiedzą. A co najważniejsze: NIGDY NIE BĄDŹ OBOJĘTNY I ZAWSZE REAGUJ NA KRZYWDĘ DRUGIEGO CZŁOWIEKA. OBOJĘTNOŚĆ ZABIJA.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału (w ramach kategorii tematycznych) lub filmu (w ramach BEST SHORT VIDEO):

473

308

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *