Ewa Chojnowska-Lesiak

Ewa Chojnowska-Lesiak  – szpilkiwplecaku.pl

Na początku oknem na świat stał się szklany ekran. Jednak pasja poznawania świata kiełkowała we mnie, aż urosła do takich rozmiarów, że na miejscu usiedzieć nie umiałam. Mieszkałam i podróżowałam po Chinach, do których często wracam. Jednak najlepiej czuję się w Afryce Równikowej wśród prostych ludzi i dzikiej natury: między Pigmejami plemienia Batwa w Ugandzie, Masajami w Kenii, Beduinami na sudańskiej pustyni, na pustynnej wyprawie w najgorętszym miejscu na świecie, czyli Kotlinie Danakilskiej w Etiopii, na dramatycznie niebezpieczny raftingu na Białym Nilu, z szympansami na wyspie Ngamba w Ugandzie czy gorylami górskimi w Parku Wirunga w jego kongijskiej części. W swoich pracach zajmowałam się Koreą Północną, którą już nie raz odwiedziłam. Nie boję się wyzwań i łamania swoich granic wytrzymałości, co udowodniłam podczas realizacji programu telewizji POLSAT “Wyspa Przetrwania” (polski format amerykańskiego “Survivor”/ francuskiego “Kho Lanta”).

Nie da się ukryć, że Afryka jest moją największą podróżniczą miłością, dlatego postanowiłam stworzyć markę ZEBRA, która przybliży lokalne rękodzielnictwo i afrykańskie wzornictwo.

SZPILKI W PLECAKU. Skąd wzięła się ta nazwa? Moje życie od wielu lat bardziej bądź mniej poprzeplatane jest miedzy samolotami w drodze do ciekawych miejsc na różnych krańcach naszego globu (stąd PLECAK) a pracą na planach zdjęciowych w charakterze modelki gdzie nie da się uniknąć moich ukochanych butów na wysokim obcasie (SZPILKI). Jest to zatem połączeniem tego, czym się na co dzień zajmuje i sprawia mi ogromną przyjemność! Czego mogłabym chcieć więcej!?