Damian Sobczyk

Twórca i aktywista. Prowadzi dwa kanały na YouTube: społeczno-lifestylowy “Mestosław” (141 tys. subskrybentów) oraz edukacyjny “Wiem co ćpiem” (143 tys. subskrybentów), których celem jest minimalizacja szkód jakie mogą wynikać z użytkowania substancji psychoaktywnych oraz przeciwdziałanie uzależnieniom. Zdobywca tytułu Twórcy Roku 2021 w kategorii Lifestyle na Gali Twórców Influencers Live Wrocław & Onet.

Członek Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej oraz Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Współzałożyciel oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Członek Rady Polskiej Izby Konopi. Współpracownik Wolnych Konopi. Ekspert społeczny Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany.

Absolwent Europeistyki oraz Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obronił pracę magisterską dotycząca polityk narkotykowych w UE. Przez wiele lat zajmował się marketingiem i promocją w mediach edukacyjnych skierowanych do środowiska medycznego. Następnie odpowiadał za realizację, koordynację i promocję zdrowotnych kampanii edukacyjnych skierowanych do ogółu społeczeństwa w obszarze m.in. onkologii, diabetologii i pulmonologii.

Szczególnie interesuje się nowymi mediami, praktycznymi aspektami redukcji szkód i przeciwdziałania uzależnieniom oraz badaniami na temat zastosowań substancji psychodelicznych w medycynie.