Grupa Filmowa Darwin

Grupa Filmowa Darwin, tworzona przez przyjaciół że studiów aktorskich, powstała z pasji do kina, przygód i opowiadania historii. Swoje filmy publikują na YouTube, ale sami nie nazywają siebie youtuberami. Zaczynali od dość prostych realizacyjnie skeczy, dziś tworzą wysokiej jakości produkcje filmowe wyraźnie wykraczające poza ramy YouTube. Na swoim koncie mają już blisko 200 filmów, z czego większość stanowią serie, w tym najpopularniejsza – Wielkie Konflikty, gdzie w humorystyczny sposób przedstawiają znane historie z innej perspektywy oraz tworzą zupełnie nowe światy, postaci i przygody. Na ich kanale znajduje się jednak o wiele więcej produkcji, w których bawią się różnymi gatunkami filmowymi i konwencjami, przeplatając żart z dramatyzmem, a czasem absurdem. Niemal wszystkie odcinki przenikają się ze sobą i tworzą wspólne uniwersum, rozszerzone również na papierze w niedawno opublikowanej książce “To (nie) koniec świata”, która w niecałe 3 dni osiągnęła status bestsellera. Zrealizowali także skecz-show „Wielkie Teorie Darwina” dla platformy player.pl. Dodatkowo współpracują przy produkcji słuchowisk dla Audioteki pn. „Mietczyński i Grupa Filmowa Darwin Dramatyzują”.
Choć nadal sami zajmują się sporą częścią produkcji (scenariusze, reżyseria, zdjęcia, montaż, obsada, kierownictwo produkcji) stale się rozwijają, tworząc coraz większy zespół zawodowców, a ich celem jest ciągła profesjonalizacja i przejście z YouTuba na inne platformy, a ostatecznie na wielki ekran.
Stawiają na wysoką jakość , ciągły rozwój oraz wolność twórczą i humor. “Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie i idiotyczne i domaga się realizacji – zrealizujmy to” – mówią i od lat skutecznie to robią.