Fundacja JiM

Fundacja JiM poprzez swoje działania zmienia sytuację osób z autyzmem w Polsce, niosąc potrzebną pomoc i zwiększając świadomość autyzmu w społeczeństwie.
Dzieci i osoby z autyzmem potrzebują dedykowanego wsparcia w różnych obszarach. Fundacja JiM wychodzi na przeciw potrzebom osób z autyzmem i ich rodzin, zmieniając ich świat na lepsze. Obecnie pod opieką Fundacji znajduje się ponad 7 000 dzieci z całej Polski, które mają dostęp do bezpłatnej diagnozy, terapii czy finansowania niezbędnego leczenia. JiM zapewnia również dostęp do bezpłatnej edukacji w specjalistycznych placówkach terapeutyczno-edukacyjnych
Poprawa funkcjonowania osób z autyzmem i włączanie ich w życie społeczne nie jest możliwe bez odpowiednich zmian legislacyjnych. Dlatego JiM bierze aktywny udział w spotkaniach władz lokalnych i krajowych, wpływając na rozwiązania prawne i sytuację osób z autyzmem w Polsce.
Autyzm dotyka nie tylko dzieci czy dorosłych. Wpływa na funkcjonowanie wszystkich członków rodziny. Dlatego JiM otwiera się również na rodziców. Prowadzi Klub JiM, który zrzesza rodziców i opiekunów dzieci z autyzmem, gwarantując im pomoc prawną, dostęp do specjalistycznej wiedzy oraz tak potrzebne wsparcie.
Ale czym naprawdę jest autyzm?
Sprawdź to podczas Influencer Live Poznań! Specjaliści z Fundacji przedstawią wirtualną rzeczywistość, która pozwoli doświadczyć tego jak osoby z autyzmem postrzegają świat. Opowiedzą więcej na temat życia z autyzmem i odpowiedzą na wszelkie pytania.
Jak możesz się zaangażować?
Przyjdź na stoisko Fundacji JiM – tam dowiesz się więcej na temat autyzmu i tego, jak możesz wpłynąć na siebie i otoczenie, aby osobom z autyzmem było łatwiej żyć.
Poznaj historie Kuby, Michała, Martynki i innych dzieci, którym pomaga Fundacja.
Wesprzyj działania Fundacji w swoich kanałach SM – puść w świat hasztagi #polskananiebiesko i #wystarczyzrozumiec
Zmieniajmy świat dla osób z autyzmem. Razem.

Website

jim.org