kampermaniak

KamperManiak

KamperManiak to Aldona i Daniel, podróżnicy na pełen etat. Ich wspólną pasją są podróże, które realizują od 14 lat swojego małżeństwa. 5 lat temu zaczęli swój Van Life, a od 3 lat mieszkają na stałe w 30-letnim kamperze o imieniu Groszek.

By zacząć nowe życie w drodze, ciężko pracowali, zbierali oszczędności, sprzedali wartościowe rzeczy, a nawet auto. Rzucili swoje prace na etatach i postanowili pracować jako zawodowi podróżnicy. W 2017 roku zaczęli opowiadać o swoich ciekawych przygodach w podróży, poprzez filmy, otwierając kanał na YouTube, o nazwie KamperManiak.

Odwiedzili 33 kraje w Europie i Azji, a ich atutem stało się propagowanie mniej wybieranych kierunków podróży. Tym samym odczarowali kamperowo m.in. Ukrainę, Białoruś, Gruzję i Turcję. Dojechali na Syberię nad Jezioro Bajkał udowadniając tym samym, że 30 letnim kamperem wszystko jest możliwe.

Spędzili zimę w kamperze na Kaukazie w Gruzji, realizując pierwszy program o Van Life w polskiej telewizji pt. "Kamperem przez świat" w Discovery Channel. Pierwszy lockdown w 2020 roku udowodnił ich odwagę, ponieważ jako nieliczni podróżnicy nie zdecydowali się na powrót do Polski, tym samym przeżyli przygodę życia podczas 8 miesięcznego pobytu w Turcji. W najbliższym czasie będziecie mogli zobaczyć ich wyprawę kamperem do Indii.

Miłośnicy wschodnich kierunków świata, natury i lokalnych smaków. Nie "zaliczają" państw dla statystyk, lecz poznają je dogłębnie poprzez życie wśród lokalnych mieszkańców, często nawiązując z nimi przyjaźnie. Dzięki temu na ich kanale YouTube pokazują życie zwykłych ludzi, ich kulturę i tradycje, a także ciekawostki z różnych stron świata, których nie sposób znaleźć w żadnych przewodnikach.

Zawsze są sobą, zawsze uśmiechnięci, ale szczerzy w opiniach. Szanują to ich widzowie, którzy cenią prawdę oraz osobowość i poczucie humoru KamperManiaków. Nie gonią za statystykami i popularnością, a zgłoszenie do konkursu nastąpiło po namowach ich fanów i przyjaciół.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który zgłaszasz do konkursu Influencers LIVE Awards (головне посилання):

2678

4621