Justyna Mazur

Justyna Mazur jest podcasterką znaną najbardziej ze swojego cyklu kryminalnego "Piąte nie zabijaj", którego odcinki wysłuchane zostały niemal 50 milionów razy.
Jednak Justyna poza aktywnością w kategorii true-crime, jest niezwykle zaangażowana w sprawy społeczne i realizuje tę misję na dwa sposoby, które chciałabym Państwu przekazać poniżej.

1) Edukacja w zakresie leczenia otyłości.
Justyna od ponad dwóch lat jest aktywną działaczką w zakresie edukacji na temat leczenia otyłości.
Własne zmagania z tą chorobą dokumentuje na swoich kanałach społecznościowych. Na początku poinformowała swoją społeczność na Instagramie o tym, że jest świadoma swojej choroby, którą stara się zaakceptować. Następnie relacjonowała swoim odbiorcom znamienną część procesu leczenia farmakologicznego, przygotowania do operacji bariatrycznej, samą operację, a następnie drogę do zdrowienia. Jej waga i zmagania z otyłością były omawiane i komentowane na portalach plotkarskich oraz wyśmiewane i krytykowane w komentarzach na Instagramie i YouTube. Ona jednak dalej, bez cienia wstydu i zażenowania, pisała o swojej wadze i pokazywała swoje ciało w bieliźnie.
Poza publikacjami w social mediach, otyłość stała się tematem przewodnim kilku odcinków w podcastach Justyny: opublikowała cykl odcinków "Porozmawiajmy szczerze o otyłości", do których zaprosiła specjalistów, lekarzy i pacjentów chorych na otyłość. Cykl osiągnął ponad 500 000 wyświetleń i zgromadził ponad 1000 wzruszonych komentarzy od osób chorujących na otyłość lub ich bliskich. Przekaz, że otyłość to choroba i należy ją leczyć, miał szansę zatoczyć szerokie kręgi dzięki obecności Justyny w mediach, takich jak TVN Style, Dzień dobry TVN, NaTemat.pl, wp.pl, onet.pl, Wprost, Pomponik, a także rozmowom z szeregiem zasięgowych influencerów, m.in z Karolem Paciorkiem, Magdą Mołek czy Braćmi Siekielskimi. Jej zdjęcia w powiązaniu z otyłością ukazały się również w przestrzeni publicznej - w formie galerii zdjęć przed Elektrownią Powiśle, razem z myślą przewodnią, że otyłość można leczyć. Niedługo jej zmagania z wagą będziemy mogli obejrzeć w formie filmu dokumentalnego, który tworzy jej mąż - filmowiec Krzysztof Kudelski, który od ponad roku śledzi z kamerą Justynę i jej walkę z chorobą, dokumentując sukcesy, ale też chwile zwątpienia, załamania, desperacji i też - podjadania, dzięki czemu film stanie się niezwykle szczerym kompendium zmagań z otyłością. Justyna z kolei właśnie rozpoczyna nowy podcast - “Pogadajmy o otyłości” - który w całości będzie dedykowany tej chorobie; do odcinków będzie zapraszać chorych (zarówno celebrytów jak i osoby prywatne) oraz lekarzy (chirurgów, dietetyków, psychologów czy lekarzy innych specjalizacji).
Jej działania i szczere testymoniale sprawiły, że wiemy o kilkunastu osobach, które zainspirowały się i podjęły się operacji bariatrycznych, których efektem jest znaczna redukcja ich wagi. Ile tych osób jest w rzeczywistości - trudno powiedzieć!
Nie ma w Polsce drugiej osoby, która tak aktywnie wspiera osoby z otyłością, rozumie je i na własnym przykładzie pokazuje, że BMI powyżej 40 da się skutecznie leczyć - nie krótkotrwałymi dietami, nie magicznymi tabletkami i herbatami - tylko głową i wsparciem medycznym. Biorąc pod uwagę liczebnośćosób chorych na otyłość (według danych NFZ 25% dorosłych Polaków jest otyłych) jej postawa i przekaz jest niezwykle ważny, bo pokazuje, że otyłość można WYLECZYĆ - czego sama jest najlepszym przykładem, zważywszy na to, że ostatnich miesiącach zredukowała wagę o niemal 40 kilogramów (!).
Zasięgi publikacji Justyny w temacie otyłości:
YouTube i Spotify: około 800 000 - 1 000 000 wyświetleń
Social media Justyny: około 500 000 - 700 000 wyświetleń
Portale plotkarskie i media szerokozasięgowe: trudne do oszacowania - zakładamy 2 - 3 miliony wyświetleń

Przykładowe linki do publikacji:
https://www.instagram.com/reel/CjI6s_4jui7/?igshid=ZjE2NGZiNDQ=
https://www.instagram.com/p/CgheQ94sKsY/?igshid=ZjE2NGZiNDQ=
https://www.instagram.com/p/CfoQfKqMRhT/?igshid=ZjE2NGZiNDQ=
https://www.instagram.com/p/Cc258ITsJXe/?igshid=ZjE2NGZiNDQ=
https://www.youtube.com/watch?v=fMfh03ZTqZs&ab_channel=TVNStyle
https://www.youtube.com/watch?v=aJ_09i4naFc&t=415s&ab_channel=JustynaMazur-Kudelska
https://www.youtube.com/watch?v=eUu9bv0Gors&ab_channel=JustynaMazur-Kudelska
https://kobieta.wp.pl/justyna-mazur-kudelska-choruje-na-otylosc-masa-ciala-nie-swiadczy-w-zaden-sposob-o-czlowieku-6700506468482016a
https://audio.onet.pl/show/resetmedonet/justyna-mazur-otyo-to-choroba
https://www.pudelek.pl/podcasterka-justyna-mazur-walczy-z-hejtem-z-powodu-otylosci-panuje-bledne-przekonanie-ze-mozna-po-prostu-schudnac-6700596001770432a
https://www.pudelek.pl/justyna-mazur-otwiera-sie-na-temat-walki-z-nadwaga-od-babci-slyszalam-nikt-by-nie-chcial-takiego-wielkiego-babska-na-sobie-6796035153619936a
https://www.wprost.pl/magazyn/10795318/justyna-mazur-autorka-piate-nie-zabijaj-od-babci-slyszalam-ze-nikt-nie-chcialby-takiego-wielkiego-babska-na-sobie.html
https://dziendobry.tvn.pl/gwiazdy/justyna-mazur-przeszla-operacje-zmniejszenia-zoladka-5995918

2) Drugim tematem, w który angażuje się Justyna - już nie tematycznie, tylko po prostu finansowo - jest wsparcie różnych Fundacji.
Justyna w ramach swojego cyklu “Piąte: nie zabijaj” tworzy cyklicznie odcinki specjalne dedykowane poszczególnym zabójstwom, do których dostęp jest za paywallem i kosztuje pomiędzy 9 a 40 złotych. Szczególnie ważne jest to, że część dochodu z każdego zakupionego dostępu przekazuje na cele wybranej w danym odcinku Fundacji.
Do tej pory, na przełomie ostatnich niemal trzech lat, Justyna wsparła przelewami następujące Fundacje i cele:
Fundacja La Strada, na cele statutowe: 120 000 zł
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, na cele statutowe: 45 000 zł
Fundacja Zarys, na sprzęt lekarski przekazany do Ukrainy za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych: 110 000 zł
Fundacja Miłość nie wyklucza, na cele statutowe: 40 000 zł
Łącznie: 315 000 zł, potwierdzenia przelewów dostępne na życzenie.
Linki do odcinków:
https://www.justynamazur.pl/mz/
https://www.justynamazur.pl/ukraina/
https://www.podczarnaziemia.pl/
https://www.justynamazur.pl/katarzynaz/

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który uważasz za główne Twoje medium:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *