ilona.adamska

Od roku prowadzę w sieci kampanię społeczną dla dzieci i młodzieży pod hasłem NIE HEJTUJĘ- MOTYWUJĘ. Wraz z 2 psycholożkami jeździmy także po szkołach podstawowych i ponadpodstawowych i rozmawiamy z młodzieżą o hejcie, wzajemnym szacunku, poczuciu wartości.

Zaprosiłam do projektu cenione nazwiska (ambasadorów akcji) m.in: Blue Cafe, Piotra Kupichę, Weronikę i Teresę Rosati, Darię Widawską, Kasię Miller, Katarzynę Pakosińską, Tomka Ciachorowskiego, Annę Korcz, Jacka Rozenka, Jaśka Melę.

Dzięki promocji w social mediach udało mi się pozyskać kilku sponsorów i wykupić billboardy (łącznie 12) w kilku miastach Polski. Stworzyłam profil akcji na Facebooku, który od niedawna rozwijam: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083343818994&locale=pl_PL , wrzucając motywujace, inspirujące treści dotyczące hejtu, samobójstw wśród młodzieży, szacunku do bliźniego.

Za kilka dni startuję na swoich social mediach z wywiadami LIVE z psychologami, policją, terapeutami, prawnikami - by rozmawiać o hejcie z każdej strony. Od kuchni.

O mojej akcji zrobiło się już głośno w kraju. Napisał o niej m.in. Onet.pl, Wysokie Obcasy, Zwierciadło, Świat Kobiety. Kilka dni temu pojawiłam się w Polsat Cafe, by porozmawiać o hejcie w programie "Fajka pokoju" Jolanty Fajkowskiej.

Zdobyłam patronat honorowy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz kilku marszałków m.in. Pana Adama Struzika.

Poprzez swoją akcję w którą zaangażowałam także kobiety biznesu, chcemy pokazywać konsekwencje hejtu. A należą do nich: utrata wiary w siebie, niepewność, narastający stres, depresja, czy nawet nadszarpnięcie wizerunku, na który ktoś pracował latami.

Kampania zrodziła się jako przejaw buntu przeciwko oczernianiu i podsycaniu nienawiści, przede wszystkim w Internecie. Sama byłam i jestem hejtowana. Przepłaciłam to nerwicą i trafieniem dwukrotnie na SOR. Chcę nieść młodym ludziom dobre słowo. Inspirować do tego, by odnosili się do siebie z szacunkiem. Dbali o słowa, które wydobywają ze swoich ust.

Policyjne statystyki dotyczące samobójstw wśród dzieci i młodzieży są przerażające. W roku 2022 podjęto 2031 prób samobójczych. Z czego 150 zakończyło się zgonem. To wzrost o 150 proc. w stosunku do roku 2021.

Zjawisko hejtu wśród młodzieży może mieć różne formy, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to przemoc w białych rękawiczkach, gdyż o jej istnieniu mogą nie wiedzieć osoby spoza grupy rówieśniczej, z rodziną i nauczycielami na czele. Przede wszystkim hejt obejmuje szyderstwa i ośmieszanie każdego postu i wpisu ofiary, stosowanie obraźliwych i krzywdzących komentarzy, a nawet hakowanie profili w mediach społecznościowych. Czasem ta forma przemocy jest jawna, innym razem ataki są anonimowe. Bez względu na rozmiar agresji, pewne jest jedno – może doprowadzić ona do tragedii wielu osób.

I tych tragedii pragniemy uniknąć. Chcę rozmawiać z młodzieżą o trudnych tematach. I pokazywać, że nikt w sieci nie jest anonimowy.

Po spotkaniach w szkołach piszą do mnie na Facebooku i Instagramie młodzi ludzie. Dzielą się swoimi historiami. Piszą, że wolą zwierzyć się obcej osobie niż mamie czy pani pedagog. Prowadzę z nimi rozmowy. Doradzam. Jestem po części "telefonem zaufania". Bo także swój telefon udostępniam dla dzieciaków i mogą w każdej chwili zadzwonić. Robią to 🙂

Poprzez swoje działania w social mediach chcę udowodnić, że dobre słowo ma bezcenny wpływ na jakość naszego życia i zawsze wydobywa z nas to, co najlepsze.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który uważasz za główne Twoje medium:

12

188

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *