higienistka po godzinach

Higienistka po godzinach

Cześć! Jestem Klaudia. Jestem higienistką stomatologiczną. Pracuję również jako asystentka stomatologiczna asystując przy różnych zabiegach jak i jako nauczycielka przyuczając do zawodu przyszłe asystentki.

Dlaczego stomatologia? Moja przygoda ze stomatologią zaczęła się od totalnego przypadku. Szukałam pracy tuż po studiach ( jestem magistrem geologii) ale nie do końca widziałam się pracując w wyuczonym zawodzie.

Pewnego dnia dostałam propozycję by pracować na stanowisku asystentki stomatologicznej. Miałam możliwość szybkiego przyuczenia się do zawodu i już po miesiącu asystowałam przy różnych zabiegach.  Praca z pacjentami jest pracą specyficzną, tym bardziej jeśli chodzi o stomatologię. Przynajmniej co drugi pacjent zmaga się z mniejszym lub większym lękiem związanym z wizytami u dentysty. Większość z nich tłumaczy to złymi doświadczeniami, czy to z okresu dzieciństwa czy to związanymi z jakimś konkretnym miejscem.

Drugą kwestią jaką warto poruszyć jest komunikacja  na linii lekarz dentysta - pacjent. Zauważyłam, że w gabinecie często padają słowa wypowiadane przez stomatologów, które wprawiają pacjenta w konsternację, zakłopotanie. Słowa, które dla pracowników medycznych bywają jak chleb powszedni, bywają często niezrozumiałe dla pacjentów, którzy niekiedy słyszą je po raz pierwszy. Niezrozumienie pewnych zjawisk czy kwestii, nieraz wzmaga stres spowodowany wizytą.

Mogąc się temu wszystkiemu bacznie przyglądać i chcąc w jakiś sposób wpierać pacjentów postanowiłam wymyślić coś co ułatwi komunikację miedzy nami, a dodatkowo w swoim odbiorze będzie wesołe, zabawne - czyli totalnie inne od tych negatywnych wyobrażeń, z którymi pacjenci często przychodzą.

Mój pomysł dojrzewał w mojej głowie dwa lata. Przybierał on różne formy.
W końcu pewnego pięknego poranka, wzięłam do ręki tablet oraz rysik i w taki oto sposób powstały trzy pierwsze rysunki. Dalej poszło już lawinowo. na chwilę obecną powstało już ponad 30 rysunków z przygodami "zębatych", dzięki, którym mam możliwość tłumaczenia trudnych słów w stomatologii - w cyklu #aDentystaPowiedział.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który zgłaszasz do konkursu Influencers LIVE Awards (головне посилання):

404

1904