Grupa Performatywna Chłopaki

Jesteśmy grupą mężczyzn, którym było niewygodnie w sztywnym gorsecie społecznokulturowych ról i stereotypów związanych z męskością. Eksplorujemy więc wspólnie ideę czułej męskości.

Od grudnia 2019 r. co tydzień spotykamy się w empatycznym, demokratycznym kręgu i dzielimy naszym bieżącym życiem. Podejmujemy tematy istotne dla nas, takie jak relacje, emocje, seksualność. Z tego właśnie wziął się nasz kolektyw – z osobistej potrzeby każdego z nas, żeby w końcu móc porozmawiać otwarcie i uważnie z innymi facetami. Tak zostaliśmy przyjaciółmi.

Nasz krąg rósł i pączkował. A im bardziej umacnialiśmy się w naszym poczuciu męskości, tym bardziej dostrzegaliśmy, jak wielka wokół nas jest potrzeba, by wytwarzać nowe wzorce męskości. Męskości inkluzywnej, feministycznej, uważnej. Męskości wyrażanej przez facetów hetero, homo, trans, cis i inne osoby z doświadczeniem funkcjonowania jako mężczyzna. Męskości otwartej na przeżywanie i wyrażanie emocji, także tych trudnych jak lęk czy smutek. Męskości w kontakcie z ciałem, męskości potrzebującej dotyku, męskości bez lęku przed innymi mężczyznami. Czułej męskości.

Postanowiliśmy więc zmieniać rzeczywistość, nieść dobrą nowiną światu. Przede wszystkim pokazywać innym facetom, że można męskość przeżywać inaczej, niż wymaga tego od nas kultura. Że każdy z nas może przeżywać swoją męskość po swojemu.

Prowadzimy zatem szereg działań aktywistycznych na rzecz czułej męskości. Dzielimy się swoim doświadczeniem, promując ideę czułej męskości i męskich kręgów. Stworzyliśmy spektakl „Chcieliśmy porozmawiać o męskości, a zostaliśmy przyjaciółmi” i podkast „Czuła męskość”. Inicjujemy i prowadzimy otwarte kręgi mężczyzn oraz kręgi kobiet, mężczyzn i osób. Prowadzimy warsztaty czułej męskości i treningi antyprzemocowe dla dorosłych i chłopców w wieku szkolnym. Udzielamy wywiadów i komentujemy sytuację społeczną współczesnych mężczyzn i mówimy o ich potrzebach. Wygłaszamy prelekcje inspiracyjne na festiwalach, konferencjach i dla organizacji biznesowych.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który uważasz za główne Twoje medium:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *