Ekoalternatywa

Mam na imię Ola i swoich profilach, pod nazwą @ekoalternatywa, promuję ekologiczny styl życia i walczę o świat przyjazny dla każdego. Pokazuję małe kroki zero waste i zachęcam do przejścia na dietę roślinną. Moją misją jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ekologii - w młodych siła, a mam wrażenie, że do tej pory brakowało takiego głosu odnośnie ekologii w polskim mainstreamie, dlatego zdecydowałam się na założenie ekologicznego kanału na TikToku. Mój kanał jest najpopularniejszym kontem o tematyce eko na TikToku, z blisko 100 tysiącami obserwujących i milionami viewsów pod filmami. Filmy z moim hashtagiem #ekoalternatywa ma ponad 60 milionów wyświetleń!

W 2022 otrzymałam nominację w kategorii Ekoinfluencer w konkursie Carbon Footprint Challange Awards. Byłam też jedną z panelistek podczas Samorządowego Szczytu Klimatycznego w Łodzi, gdzie poruszona była kwestia ekoaktywizmu w sieci. Współpracuję także z organizacjami pozarządowymi - miałam okazję tworzyć publikacje na kanały Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Sexed.pl.
Staram się też wyjść poza social media i promuję ekologiczny tryb życia w różnych mediach offlinowych - miałam okazję wystąpić na żywo w programie Pytanie na Śniadanie i udzielić wywiadu m.in. do Gazety Olsztyńskiej. W tym roku nagrano także reportaż o moich działaniach na rzecz planety, który był wyemitowany w Dzień Dobry TVN. Mój artykuł o zero waste pojawił się także w magazynie skierowanym do społeczności LGBT "Duma".

Oprócz tego zajmuję się też prowadzeniem ekologicznych warsztatów dla dzieci w wieku szkolnym, a także miałam okazję poprowadzić prelekcję na Politechnice Warszawskiej w ramach akcji "Naturalnie Zieloni Studenci", organizowanej przez NZS PW.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który uważasz za główne Twoje medium:

31

95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *