Capitol na Ucho

W czwartek, 15 września 2022 roku, rozpoczęliśmy publikację podcastu „Capitol na ucho”. Autorką cyklu jest Teresa Drozda, dziennikarka znana z autorskich audycji o teatrze, piosence i literaturze.
– To jest podcast o teatrze, o ludziach, którzy w nim pracują, o drobiazgach, o konkretach, o smaczkach. Teatr i siebie – albo siebie i teatr – opowiadać będą aktorki i aktorzy Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, mówi Teresa Drozda.
Wszystkie odcinki można słuchać na teatr-capitol.pl.

Teresa Drozda od 1992 do 2021 roku związana była z Polskim Radiem, gdzie na antenach Jedynki, Trójki i Radia dla Ciebie prowadziła autorskie audycje poświęcone teatrowi, literaturze, historii polskiej rozrywki i piosenki literackiej. Od 1999 prowadzi niezależny serwis internetowy „Strefa Piosenki” (strefapiosenki.pl). Jest jurorką kilkunastu przeglądów i festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej, prowadzi koncerty, redaguje płyty, pisze teksty piosenek. W lutym 2021 uruchomiła swój podcast o kulturze DROZDOWISKO, zaś w kwietniu dołączyła do ekipy Radiospacji z audycją DROZDOWISKO.MUSIC.
Jest pasjonatką kultury czeskiej i znawczynią twórczości Jeremiego Przybory.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który uważasz za główne Twoje medium:

107

151

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *