aktywne czytanie ndash ksi ki dla dzieci

Aktywne Czytanie – książki dla dzieci

Wierzę, że książki dla dzieci pomagają odkrywać świat i siebie. Książka jest ważna. Literatura dla dzieci może być wspierająca, jednak samo czytanie z dziećmi powinno być po prostu zabawą.

Na blogu Aktywne Czytanie pokazuję przydatne i konkretne recenzje książek dla dzieci w wieku 0-16 lat. Książki sprawdzone przez rodziców z grupy, którą prowadzę na FB i przeskanowane moim pedagogicznym okiem. Wszystkie recenzje z bloga lądują też w grupie, właśnie dlatego to ten kanał zgłaszam do konkursu.

Wydaje mi się, że ta forma istnienia w sieci jest specyficzna, zupełnie inna niż fanpage, czy konto na IG, gdzie twórcy są w zasadzie jedynymi dostarczycielami treści. Tu twórca jest w stałym dialogu ze społecznością, nie tylko on decyduje, bo przecież w grupie każdy uczestnik może dodać post, czyli tworzyć treści.

Ta konkretna grupa miejscem zrzeszającym ludzi kochających literaturę, szukających wartościowych książek dla dzieci, umiejących kulturalnie i z pasją o nich rozmawiać. Czasem też się pośmiać i wspólnie zachwycać, choć też krytykować. Choć jest dość liczna, wciąż wydaje mi się, że temat czytania z dziećmi i pokazania wartości tej konkretnej czynności, jest niszą. Wiem, że jest niszą.

W grupie Aktywne Czytanie są z nami przedstawiciele wszystkich dziecięcych wydawnictwa w Polsce, cudowni autorzy i ilustratorzy. Spotykamy się na pogaduchy i jesteśmy bliżej twórców.

Wiele razy twórcy książek dla dzieci korzystali z porad tej społeczności przy pisaniu, a ja próbuję od kilku lat ogarniać te literackie emocje czytelników, wydawców i twórców.

Dodatkowe informacje

Podaj LINK do kanału, który zgłaszasz do konkursu Influencers LIVE Awards (головне посилання):

5659

797