Cyber Marian

Polski producent filmowy i osobowość internetowa. Od stycznia 2011 prowadzi kanał wideo w serwisie YouTube, pod nazwą Cyber Marian. Znany z serii filmów Suchary, Ukryty polski MEGAMIX oraz Amerykańskie trailery polskich filmów. Laureat nagrody Grand Video Awards 2017 w kategorii Osobowość Roku.

W 2011 zaczął publikować treści wideo na YouTube pod nickiem Cyber Marian. By chronić swoją prywatność, przybrał alternatywny wizerunek – w filmach i podczas występów publicznych ukrywa się pod peruką, okularami i ciemnymi wąsami. Jego pierwsze filmiki nosiły tytuł „Bobiczek” i „Achtung! Arctic!”. Popularność zdobył dzięki filmowi Ukryty polski MegaMix, który zostały wybrany najlepszym wirusowym filmem 2011 według widzów TVN24. Kontynuując twórczość internetową, współtworzył programy telewizyjne: MegaMix – ukryty polski, Trolerkoster i Muzowkręt dla 4fun.tv oraz Spikani dla Rbl.tv.

W marcu 2013 kanał Cyber Mariana, jako jeden z pięciu polskich najlepiej rozwijających się kanałów w Polsce, został nagrodzony przez dyrekcję serwisu YouTube spersonalizowaną kampanią reklamową. 21 marca 2013 baner Cyber Mariana wyświetlany był przez cały dzień na głównej stronie serwisu. Mniejsze formy reklamowe były obecne w serwisie przez miesiąc.